Страната ни без шанс за класиране на ЕП по тенис на маса

Българският национален отбор по тенис на маса загуби с 0:3 като домакин срещата си от група „С“ срещу Русия в квалификациите за Европейското отборно първенство в Люксембург.

Мария Йовкова отстъпи в първия мач за нашите на Мария Маланина с 0:3 (11:13, 4:11, 9:11).

Анелия Карова се изправи срещу Мария Тайлакова и загуби с 0:3 (9:11, 9:11, 3:11). Българката поведе в първия гейм с 4:2, но допусна обрат с 9:11. Вторият гейм се движеше точка за точка, но и тук родната състезателка отстъпи с 9:11. В третия гейм рускинята показа много агресивна игра и го взе с 11:3.

Така страната ни вече няма шанс да се нареди на едно от първите две места в групата.

По регламент първите състави от всяка група се класират напред, а вторите тимове играят бараж за 5 места. Домакините от Люксембург се класират директно за Топ 16 на Европейското отборно първенство.

Следващият мач на нашите момичета е на 7 март като гост на Беларус. Старши треньор на българките е Ани Сариева….