Селтик с обрат в голямото дерби на Шотландия

Отборът на Селтик се поздрави за празниците с успех с 2:1 над Глазгоу Рейнджърс в голямото дерби на Шотландия.

Гостите изоставаха с 0:1, но показаха хладнокръвие и шампионски манталитет, за да осъществят пълен обрат в срещата.

В 12-ата минута Святченко загуби топката пред наказателното си поле. Уиндас изведе отлично Таверниър отдясно, а той намери Кени Милър пред опразнената вратата. Нападателят засече подаването за 1:0.

В 32-ата минута Скот Синклер удари гредата, а две минути по-късно резултатът бе изравнен. След ъглов удар топката се озова в Муса Дембеле и французинът със страхотен шут я заби в мрежата зад Фодерингъм.

Превъзходството на „детелините“ и през втората част логично доведе до ново попадение в 70-ата минута. Тогава Армстронг подаде успоредно на голлинията и Синклер направи резултата 1:2.

Тимът на Брендън Роджърс продължи да създава положения, но 10 минути преди края можеше да изпусне победата. Тогава Макай намери Милър в наказателното поле, но той от великолепна позиция не уцели добре топката и тя се удари в гредата….