Атлетик (Б) отново изненада Барселона

Отборът на Барселона не пожали звездите си и излезе с най-доброто при визитата си на Атлетик (Билбао) в първи двубой от 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на Краля, игран на “Сан Мамес”.

Меси, Неймар и Луис Суарес водеха атомната атака на каталунския гранд, но дори и това не помогна и тимът им загуби с 1:2.

Домакините поведоха в резултата с две бързи попадения на Ариц Адурис в 26-ата и Иняки Уилямс в 28-ата минута, а Лионел Меси намали в 52-ата минута.

Домакините завършиха мача с 9 души на терена след 2 червени картона за Раул Гарсия и Андер Итураспе, но дори и това не помогна на гостите да се доберат поне до ремито.

След седмица предстои реванш на “Кам Ноу” и въпреки неубедителния резултат днес, Барса може да се чувства добре заради гола си на чужд теренн, който носи сериозна тежест….