Ювентус започна годината убедително

Италианският шампион Ювентус започна 2017 година с рекорд, след като в мач от 19-ия кръг на Серия „А“ победи с 3:0 Болоня у дома.

По този начин „бианконерите“ записаха 26-та поредна победа в Торино, с което подобриха предишното върхово постижение на Апенините (25), което отново беше тяхно притежание. Сблъсъкът бе паметна и за белия дроб на „старата госпожа“ Клаудио Маркизио, който изигра своята среща №350 с легендарния „черно-бял“ екип.

Юве реши мача още през първото полувреме, когато Гонсало Игуаин (7’) вкара 11-ия си гол от началото на сезона в калчото, а младата звезда Пауло Дибала (41’) беше точен от дузпа. След почивката Ел Пипита (55’) отново се разписа след великолепна асистенция на Стефан Лихтщайнер.

С успеха шампионите събраха 45 точки и имат с 4 повече от втория Рома, който е и с мач повече. Болоня пък се смъкна на 15-та позиция с 20 т….