Реал и Севиля си спретнаха голово шоу

Реал (Мадрид) е четвъртфиналист за Купата на краля. Белия балет елиминира Севиля. Столичният гранд беше си осигурил комфортна преднина преди реванша след 3:0 в първата среща на „Сантяго Бернабеу“. Севиля и Реал завършиха 3:3 и домакините отпаднаха достойно от турнира. „Бяло-червените“ водиха с 3:2 до 2-ата минута на добавеното време, но допуснаха Карим Бензема да изравни.

Реал записа 40 поредни срещи без загуба в Испания и по този начин счупи рекорд на Барселона.

Домакините започнаха агресивно и поведоха рано – още в 10-ата минута. Помогна им защитникът на гостите Данило, който отклони в собствената си врата центриране на Пабло Сарабия – 1:0.

Малко преди почивката Хоакин Кореа получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място в игра се появи дебютанта Стеван Йоветич.

В 48-ата минута Реал изравни след брилянтна контраатака. Вратарят Кико Касия улови топката и веднага я хвърли към Марко Асенсио. Бързакът пробяга почти целия терен, без никой от играчите на Севиля да може да го спре. Вието направи отчаян опит в наказателното поле, но Асенсио не падна за дузпа, а вместо това с шут през краката на вратаря изравни – 1:1.

Само 6 минути по-късно обаче Йоветич ознаменува дебюта си за Севиля с фамозен гол. Черногорецът засече центриране на Ескудеро и от въздуха препарира Касия за 2:1. Доминацията на домакините продължи и в 77-ата минута те отново ликуваха. Витоло догони една наглед безнадеждна топка до аутлинията в наказателнот…