Левски с ценен успех срещу ЦСКА във Вечното дерби

Левски постигна сладка победа над ЦСКА след обрат до 2:1 във вечното дерби, което се игра пред повече от 20 хиляди зрители на „Васил Левски“. По този начин „сините“ успяха да прекъснат серията си без успех срещу „червените“, и то точно при завръщането на Николай Митов. Именно Жадното беше треньорът, който изведе Левски до последната победа над ЦСКА – през 2013 година, когато „сините“ спечелиха с гол на Жоао Силва.

ЦСКА игра по-силно през първата част. „Червените“ успяха да отбележат ранен гол – вкара го Арсенио Нунеш. През втората част обаче, футболистите на Левски се съживиха и първо изравниха след точно изпълнена дузпа от Роман Прохазка, а и по-късно обърнаха резултата в срещата след голов удар с глава на Яблонски.

Край на мача!

84-та мин – Нова блестяща намеса на Кръстев, който с лявата си ръка изби удар отблизо на Каранга.

83-та мин – Кръстев се намесва решително след силен удар с левия крак на Кубемба.

78-та мин – ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Яблонски носи пълния обрат – 2:1. Бурабия изпълни фаул, а в наказателното поле на „червените“ Яблонски бе оставен непокрит и засече с глава, реализирайки в левия ъгъл на Китанов.

74-та мин – Адениджи засече с глава центрираната топка, която прелетя на сантиметри покрай вратата на ЦСКА.

71-та мин – ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роман Прохазка е точен за 1:1. Словакът прати топката майсторски в долния ляв ъгъл на Китанов, който се хвърли в обратния.