Интер „разглоби“ Аталанта

Интер разпарчетоса Аталанта 7:1 и направи важна крачка към целта за класиране в евротурнирите. „Нерадзурите“ разбиха на пух и прах всички очаквания в Италия за оспорвано дерби на „Джузепе Меаца“, което пряко касаеше битката за местата в Лига Европа.

Само за по-малко от половин час капитанът Мауро Икарди даде начало на погрома с хеттрик. Наказателната акция продължи с три попадения на друг аржентинец – Евер Банега и още един на бившия играч на бергамаските Роберто Галиардини. Ремо Фройлер вкара в края на полувремето, за да не е Аталанта съвсем капо.

Интер изглежда в стихията си, като за два мача вкара 12 гола и върви уверено нагоре класирането. Преди изиграването на всички мачове от кръга тимът на Стефано Пиоли се изкачи до четвъртото място, но все още е на сериозна дистанция от Шампионската лига….