Сити и Арсенал си спретнаха голово реми

Отборите на Манчестър Сити и Арсенал изиграха зрелищен двубой, които приключи без победител при 2:2.

Отборът на Пеп Гуардиола имаше предимство в големи периоди от срещата и може повече да съжалява за изпуснатите точки.

Льорой Сане откри резултата още в петата минута, а лондончани изравниха с попадение на Тио Уолкот малко преди почивката. Веднага след това Агуеро отново изведе „гражданите“ напред, но в 53-ата Месут Йозил центрира от ъглов удар, а Шкодран Мустафи бе оставен непокрит в наказателното поле и изравни след удар с глава, оформяйки крайното 2:2.

Ремито не е благоприятно за никой, защото и двата тима имат нужда от всяка точка в борбата за зона „Шампионска лига“. В момента Сити заема четвърто място, а градският съперник Манчестър Юнайтед дебне само на пет точки зад него и с мач по-малко.

Арсенал пък е шести с 51 точки и е застрашен за първи път от години да пропусне да се класира за най-комерсиалния клубен турнир….