Българите в Казахстан доказаха, че са най-добрите

Под вещото ръководство и наставления на българският треньор Станимир Стоилов, шампионът на Казахстан – Астана, записа второ поредно равенство в в местната Премиър лига. Лидерът в класирането достига само до точка при гостуването си на Тобол, въпреки превъзходството си през целия мач.

Играчите отново завършиха на равно, дни след като постигнаха същия резултат в мача с Кайрат (Алмати).

Първи резултата откриха домакините чрез Алексей Шеткин, който се разписа в 71-ата минута, но само 5 по-късно голмайсторът на Астана – Жуниор Кабананга възстанови равенството, пише „Блиц“.

Същевременно, воденият от Димитър Димитров – Иртиш, прекъсна серията си от загуби и надделя с 1:0 като гост над Шахтьор (Караганди) с попадение на Двали още в 4-ата минута.

Преслав Йорданов игра цял мач за Ордобаси при домакинската победа с 3:0 над Акжайк, но не успя да запише името си сред голмайсторите.

Астана е лидер в класирането с 24 точки, докато Ордобаси е на второ място с 22. Иртиш заема трета позиция с 20 точки….