Финалът на Купа Габрово е „ФК Стеф“ – „Копакабана“

снимка: АНЛ – Габрово

„ФК Стеф“ и „Копакабана“ стигнаха до последния мач в Купа Габрово 2017. Това се случи след драматични полуфинали, играни в четвъртък.

„ФК Стеф“ победи „Палаузово“/Интерпауър/, с 4:2, в първата полуфинална среща. Хеттрик отбеляза Иван Лесев за победителите, като по този начин детронира досегашния носител на отличието. Един гол добави и Мирослав Косев. В края на мача „палаузовци“ върнаха два гола и се вдигнаха на щурм, но времето не им стигна.

В другата полуфинална среща „Копакабана“ надделя над „ФК Старо Село 777“ със 7:3. Пред погледа на обличалия националната фланелка Мартин Райнов, брат му Ивайло, показа че не е по-лош играч и наниза хеттрик. Също с три гола се отличи и Ивайло Христов.

В срещите за 5/8 място севлиевският „Спарта“ не се яви и загуби служебно от „FC Fresh“. В другия мач „Eagles“ победи драматично „Еса“ с 3:2, след гол в последните минути, на най-опитния на терена Ивайло Иванов.

Финалните срещи на второто издание на Купа Габрово, ще бъдат в четвъртък, 1 юни.