„Спартак“ вкара осем за купата на България

Отборът на „Спартак“ (Плевен) разби с 8:0 „Вихър“ (Гулянци) в среща от турнира за купата на България. Наставникът Бойко Цветков бе дал почивка на голяма част от своите титуляри, но и това не помогна на съперника. Гостите, които се подвизават в Областната „Б“ ОФГ Център и още не са започнали своето първенство, се държаха достойно през първите 45 минути, като удържаха 0:0 до почивката. Играта бе само пред вратата на „Вихър“, но на три пъти гредите помогнаха на тима от Гулянци, а отделно плевенчани направиха още куп непростими пропуски. След почивката на терена се появиха Венцислав Иванов, Радой Божилов и играещият помощник треньор Любомир Иванов, което веднага се отрази на играта на „Спартак“. Венци Иванов и Радой Божилов реализираха по три гола за разгромната победа, а Иван Петков и Едуард Атанасов вкараха другите две попадения. Играчите на „Вихър“ свършиха и физическите сили, но плевенчани проявиха спортменство и не направиха разликата двуцифрена.

Материалът „Спартак“ вкара осем за купата на България е публикуван за пръв път на BG Север – Новини на часа.