„Спартак“ остана четвърти за купа „Плевен“

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен останаха на четвърто място в турнира за купа „Плевен“. В спор за третото място възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха със 79:105 на „Левски“. За „Спартак“ поради контузия не игра Седрик Боуен, което се отрази на играта им.

„Сините“ изригнаха в края на третата и началото на четвъртата част за убедителния успех, като до този момент играта бе доста равностойна и премина през доста смени на водачеството. Първата част предложи много емоции, размяна на водачеството и атрактивни отигравания. „Левски“ имаше съвсем малка преднина след първите 10 минути, но плевенчани загатнаха, че ще се борят до последно. Втората част също вървеше кош за кош, като „сините“ успяха да поведат с 6 точки на два пъти, но после резултатът пак бе изрявняван. Баскетболистите на „Спартак“ стреляха повече от добре от тройката, като само за първото полувреме реализираха повече от половината си точки от разстояние след 8 тройки. На почивката плевенчани дори имаха една точка аванс – 43:42. „Левски“ не започна добре и второто полувреме, като плевенчани стигнаха до най-голямата си преднина. „Левски“ се отпуши от тройката и поведе със 7 точки в средата на третата част. За първи път разликата стана двуцифрена в полза на гостите в началото на последния период и започна да расте. 5 минути преди края авансът на „Левски“ скочи до 20 точки и двата отбора доиграха мача с повечето си млади състезатели. За „Спартак“ по 18 точки реализираха Герасим Николов и Константин Коев.

Материалът „Спартак“ остана четвърти за купа „Плевен“ е публикуван за пръв път на BG Север – Новини на часа.