Баскетболистите трети на турнира в Пловдив

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) се класираха на трето място на международния баскетболен турнир за Купата на Пловдив. След загубата с 67:88 от „Академик Бултекс“, плевенчани надиграха  македонския „Струмица“ с 81:73 и завършиха трети в надпреварата. Това бе и първа победа за селекцията на Александър Дяковски в предсезонната подготовка. С най-голям принос за победата е Николай Маринов. На почивката плевенчани изоставаха с 10 точки, но Маринов взе нещата в свои ръце. Той завърши с 25 точки за успеха на „Спартак“, като овладя 4 борби и направи 4 асистенции и 3 откраднати топки за 36 минути на терена. Бившият гард на „Балкан“ бе 7/9 при стрелбата си от средно разстояние, допълнени от 1 тройка и 8/9 от фаула. Сърбинът с унгарски паспорт Даворин Кунтич отбеляза 17, които украси с 9 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Константин Коев завърши с 15 точки и 7 борби. Следващата седмица започва новият сезон в НБЛ Виваком, като „Спартак“ е домакин на „Берое“ (Ст. Загора).

Материалът Баскетболистите трети на турнира в Пловдив е публикуван за пръв път на BG Север – Новини на часа.