Баскетболистите с нова загуба в НБЛ

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) записаха втора загуба в първенството на Националната Баскетболна лига. Възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха като гост на „Ямбол“ с 87:73 (20-16; 27-12; 22-25; 18-20) и продължават да нямат победа в шампионата. Решаваща за крайния резултат се оказа втората четвърт, която домакините от „Ямбол“ спечелиха с 15 точки разлика. На почивката домакините водеха с 19 точки- 47:28 и това предопредели крайния победител. След почивката плевенчани имаха инициативата, но така и не успяха да стопят голямата разлика. „Спартак“ вкара 8 тройки, направи 9 грешки по-малко от съперника, но това се оказа недостатъчно за успех на плевенчани. Баскетболистите на Александър Дяковски вкараха само 28% от стрелбите си и логично загубиха. За „Спартак“ Давомир Кунтич вкара 24 точки, Крисевич завърши с 15, а Герасим Николов добави 13 точки.

Материалът Баскетболистите с нова загуба в НБЛ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.