„Спартак“ остана на крачка от пълен обрат

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха като домакини от „Левски“ с 87:93 (17-30; 14-25; 26-19; 30-19) в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Александър Дяковски изоставаха с 24 точки на полувремето, но след почивката се вдигнаха и бяха само на крачка от пълния обрат. „Левски“ изигра повече от страхотна първа част, в която водеше с 16 точки, като за 10 минути наниза 30 точки. Втората част продължи по същия начин, а в средата на четвъртината „сините“ избухнаха с три поредни тройки и вдигнаха аванса си на цели 24 точки. До края на полувремето „Левски“ вече водеше с 26, с убийствен процент на стрелба, минимален брой грешки и много асистенции. След първите две части „сините“ водеха с 24 точки и вече се виждаха победители. Едва в средата на третата част „Спартак“ се окопити. Плевенчани взеха инициативата и след четири тройки успяха да намалят разликата на 15 точки. Силната игра на „Спартак“ продължи и в последната част отново с няколко тройки и отлична стрелба на Иво Ивков. Три минути преди края разликата падна до едва три точки, след като Давор Кунтич вкара нова тройка за „Спартак“ и върна домакините в мача. Последните две минути преминаха в изпълнение на наказателни удари, като нервите на „сините“ издържаха до край и „Левски“ грабна победата. Ивко Ивков наниза 29 точки за „Спартак“, Николай Маринов добави 14, а възпитаникът на „синята“ школа Герасим Николов завърши с 13 точки.

Материалът „Спартак“ остана на крачка от пълен обрат е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.