„Спартак“ не оказа съпротива в Самоков

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) допуснаха тежка загуба при гостуването си на „Рилски спортист“ (Самоков) в среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Александър Дяковски загубиха с 84:54 (21-9; 18-18; 18-17; 27-10) и остават без победа в първенството. Голямата разлика се натрупа след отлични първа и последна четвърт за самоковци, като за първите 10 минути „Спартак“ вкара едва 9 точки. Домакините дръпнаха напред през тази първата част, а през следващите две четвърти разликата се запази. В края „Рилецо“ се откъсна още повече и направи победата категорична. За „Спартак“ 13 точки записа Седрик Боуен, който хвана и 10 борби. По 10 точки реализираха Константин Коев и Ивко Ивков.

Снимка: lap.bg

Материалът „Спартак“ не оказа съпротива в Самоков е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.