Баскетболистите отново останаха без победа

„Спартак“ (Плевен) загуби в среща с „Черно море Тича“ (Варна) с 68:80

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха с 68:80 (13-17; 24-18; 19-26; 12-19) от „Черно море Тича“ (Варна) в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига и продължават да нямат победа в първенството. Първото полувреме бе много равностойно, с по-добра първа четвърт за гостите и по-силна втора част за „Спартак“. Срещата започна със 7 поредни точки за гостите от Варна. Плевенчани бързо се върнаха в мача, но след първите 10 минути изоставаха с 4 точки – 13:17. Втората чатвърт бе най-добрата за момчетата на Александър Дяковски. Те наложиха волята си и на почивката разликата бе минимална, но вече в полза на „Спартак“ – 37:35. След подновяването на играта „Черно море“ взе лек превес, но така и не успя да натрупа по- сериозен аванс. Варненци водеха с няколко точки, като разликата се движеше между 3 и 7 точки. И в последната четвърт „Спартак“ продължи да търси обрата, като не позволяваше разликата да се увеличи. Пет минути преди края на срещата варненци поведоха с 9 точки и изглеждаше, че гостите държат срещата под контрол. Седрик Боуен обаче върна интригата с два бързи коша. „Спартак“ намали разликата само до 5 точки, но нямаше сили за пълен обрат. В последната минута и половина плевенчани не отбелязаха нито една точка, за да се оформи крайният резултат 66:80, което бе и най-голямата разлика в срещата. За „Спартак“ Седрик Боуен реализира 19 точки, но те не стигнаха за първа шампионатна победа.

Материалът Баскетболистите отново останаха без победа е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.