„Спартак“ завърши полусезона с реми

В последния есенен кръг на Северозападната трета лига футболистите на „Спартак“ (Плевен) завършиха като домакини 2:2 срещу „Янтра“ (Габрово)

На градския стадион „Плевен“ плевенчани поведоха с два гола до почивката, но не успяха да задържат аванса си и трябваше да се задоволят с едната точка. Срещата започна с домакински натиск. Плевенчани се настаниха пред противниковата врата и заредиха опасни атаки. При една от тях Захари Янков откри резултата с хубав далечен удар под гредата. Натискът на „Спартак“ продължи и малко по-късно Едуард Атанасов преодоля вратаря на гостите за 2:0. До почивката плевенчани отправиха още няколко опасни удара, но те преминаха покрай вратата. В последните минути преди почивката и „Янтра“ пропусна две положения за попадение. И през второто полувреме „Спартак“ държеше по-често топката. С няколко спорни решения реферът Венци Кознички успя да опъне нервите на плевенските футболисти и зрителите. Гостите от Габрово погледнаха по-смело напред, като в основата на всичко бяха братя Кожухарови. Първо Пламен върна гостите в мача, намалявайки от фал, а след това изведе брат си Християн сам срещу вратаря и той изравни. Още две ситуации имаха гостите, но те бяха спасени от плевенския страж. „Спартак’ също имаше шанс за трите точки, но последният съдийски сигнал дойде при 2:2. Така плевенчани изпратиха един противоречив полусезон, като анализите тепърва предстоят.

Материалът „Спартак“ завърши полусезона с реми е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.