„Спартак“ отстъпи на „Черно море“ и за купата

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха с минималното 85:88 (16-20; 25-34; 23-9; 21-25) от „Черно море“ в първа среща от втория етап на турнира за купата на България при мъжете. Плевенчани загубиха преди десетина дни за първенство, а сега срещата бе изпълнена с много емоции и обрати, но отново в края ликуваха варненци. След равностойни първи няколко минути, гостите излязоха напред в резултата, като след първите 10 минути водеха с 20:16. Началото на втори период също беше доста оспорвано, но последва силна серия за възпитаниците на Дарин Великов. Гостите направиха серия 17:2 и разликата бързо скочи на 15 точки. На полувремето „Черно море“ водеше с 13 точки – 41:54, като диктуваше събитията на терена. След почивката играчите на Александър Дяковски заиграха като преобразени. Те затегнаха защитата си и след силна стрелба от тройката бавно и методично започнаха да стопяват изоставането си. Преди заключителните 10 минути „Спартак“ дори поведе с 64:63. За цяла трета третина плевенчани позволиха на съперника си да вкара само 9 точки. Възпитаниците на Александър Дяковски водеха дълго и през последната четвърт, като три минути преди края бяха 45 точки напред – 75:70. В последната минута варненци стигнаха до обрат. Те вкараха 7 безответни точки, за да победят с 3 точки разлика- 85:88. За „Спартак“ Константин Коев наниза 35 точки, (6/8 от тройката), а 17 точки регистрира Седрик Боуен. По 12 точки добавиха Николай Маринов и дебютиращият за плевенчани Милен Дудев. Втората среща е във Варна на 6-и декември, а напред към осмицата на турнира ще продължи победителят от сборния резултат от двата мача.

Материалът „Спартак“ отстъпи на „Черно море“ и за купата е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.