Спорт

Левски се издъни срещу Славия

Левски изпусна победата срещу Славия в столичното дерби от 20-ия кръг на Първа лига, завършило 1:1. Серджиу Буш откри резултата на Националния стадион „Васил Левски“, разписвайки се в 17-ата минута, но избраниците на Делио Роси не успяха да задържат крехкия си аванс. В края „белите“ стигнаха до точката. 18-годишният защитник Андреа Христов наказа Божидар Митрев в 82-ата минута и лиши Левски от четвъртата поредна победа срещу Славия.

Издънката на „сините“ ги остави на 5 точки зад втория ЦСКА, който утре приема Берое и има шанс да увеличи още повече аванса си. Левски е трети с 39 точки, „армейците“ имат 44, а Лудогорец е на върха с 45 и също като „червените“ с мач по-малко. Славия е на осмата позиция с 24 точки.