Тежка загуба за баскетболистите в Стара Загора

Възпитаниците на Александър Дяковски загубиха със 111:77 като гости на „Берое“

Снимка: bgbasket.com

Тежка загуба претърпяха баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Александър Дяковски загубиха със 111:77 (25-19; 32-20; 21-18; 33-20) като гости на „Берое“ (Ст. Загора) и продължават без победа в шампионата. Домакините взеха инициативата от самото начало на мача и спечелиха убедително. Двубоят започна с леко предимство за „Берое“, които след първата четвърт поведоха с шест точки. През втората част домакините продължиха да увеличават разликата в своя полза и на почивката тя достигна 18 точки – 57:39. След паузата играта бе далеч по-равностойна. Старозагорци поддържаха комфортен аванс, който преди последната част достигна 21 точки. „Берое“ напълно контролираше събитията на терена до последния съдийски сигнал, като направи победата си още по-изразителна. Домакините превъзхождаха гостите по почти всички показатели. При стрелбата имаха 54% срещу 35% за плевенчани, овладяха 51 борби срещу 35 за гостите, а при асистенциите съотношението бе 23 срещу 15. За „Спартак“ Константин Коев завърши с 24 точки и 12 борби. Николай Маринов вкара 21 точки, като отбеляза четири тройки. В следващия кръг – на 23 декември, „Спартак“ е домакин на „Ямбол“.

Материалът Тежка загуба за баскетболистите в Стара Загора е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.