„Спартак“ загуби и от „Ямбол“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха като домакини от „Ямбол“ със 77:91 в среща от Националната баскетболна лига и вече имат девет загуби и нито една победа. Гостите от „Ямбол“ водеха през цялото време и заслужено се поздравиха с крайния успех.  Те взеха инициативата от самото начало и поддържаха разлика от няколко точки. Баскетболистите на Александър Дяковски заиграха по-добре в последните минути на първата четвърт, като намалиха изоставането си и след първите 10 минути само на две точки. „Ямбол“ изигра много силна втора четвърт, която спечели с 29:16 и се оттегли на почивката с двуцифрен аванс. След почвката двубоят бе много равностоен и въпреки опитите на плевенчани да се върнат в мача, съперникът задържа преднината си и спечели.                                    За „Спартак“ Герасим Николов се отчете с 23 точки и 6 борби. Николай Маринов отбеляза 22 точки (6 тройки), а Милен Дудев вкара 14.
В следващия кръг „Спартак“ (Плевен) гостува на „Левски 2014“.

Материалът „Спартак“ загуби и от „Ямбол“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.