Александър Дяковски: Заложихме на бърз стил, за да изненадаме съперника

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) реализираха 13 тройки срещу „Рилски спортист“, но това не бе достатъчно за плевенчани да постигнат първа победа в НБЛ. Наставникът на „Спартак“ Александър Дяковски обясни, че предварително е познавал начина на игра на съперника и чрез по-бърза игра е искал да ги изненада. „Очаквахме, че „Рилски“ ще има предимство под коша и се опитахме да противодействаме по друг начин“, сподели Сашо Дяковски. „Поради тази причина заложихме на бърз и агресивен стил. Ние нямаме много опции срещу другите отбори, особено когато Крисевич не е на терена. Единственият ни шанс е по-бърза игра, на транзиция, още докато противниковият тим не е подготвен.Това ни се получи, с изключение на 4-5 минути през втората четвърт, когато разликата набъбна и това бе решаващо за крайния резултат. След това ни беше трудно да я стопим. През последната четвърт, при 11 точки разлика за тях, имахме няколко шанса да се върнем в срещата, но за съжаление не успяхме. Искам да благодаря на момчетата, че дадоха всичко от себе си и най-вече на феновете, които не спират да ни подкрепят в тези трудни за нас моменти. Поздравявам съперника за победата, неслучайно те са първи в класирането“.

Материалът Александър Дяковски: Заложихме на бърз стил, за да изненадаме съперника е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.