Реал Мадрид записа срамна страница в историята си

Реал (Мадрид) загуби с 1:2 у дома от Леганес в среща реванш от четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля. „Белите“ бяха победили с 1:0 като гост, но на свой терен не успяха да стигнат поне до равенство и напускат борбата.

Ерасо смълча трибуните на „Бернабеу“ след попадение в 31-ата минута за 1:0 в полза на Леганес, като при този резултат завърши първата част.

В началото на второто полувреме Карим Бензема поуспокои феновете с гол за 1:1, но малко повече от 10 минути след това (55′) Габриел отново даде аванс на гостите.

След попадението треньорът на Реал – Зинедин Зидан пусна Даниел Карвахал, Лука Модрич и Борха Майорал, за да помагат на Бензема, Иско и Серхио Рамос в пълния с резерви тим на „белите“, но до обрат не се стигна.

Леганес се присъедини към Севиля и Валенсия на полуфиналите, а днес Барселона и Еспаньол (0:1) ще определят последният в последната четворка за Купата на Краля.