Реал (Мадрид) победи Валенсия с 4:1 като гост (СНИМКИ)

Реал (Мадрид) взе глътка въздух след неубедителните си изяви напоследък и победи Валенсия с 4:1 в дербито на 21-ия кръг на Ла Лига. Срещата на „Местая“ бе изключително динамична и интересна с много на брой голови положения. Гостите поведоха с 0:2 след попадения на Роналдо от дузпи (16,38). Санти Мина върна един гол в 59-ата, но Марсело (84) и Тони Кроос (89) донесоха успеха на „кралския клуб“.

Така „белите“ събраха 38 точки и заемат 4-о място във временното класиране, но имат и мач по-малко. „Прилепите“ са трети с 40 пункта.

Гостите можеше да излязат напред в резултата още в 7-ата минута. Тогава Нето и Езекиел Гарай се сблъскаха, стражът не успя да улови топката, която попадна в Бейл. Ударът на уелсеца обаче попадна точно в бразилеца, който спаси.

Три по-късно топовен удар на Родриго мина опасно над вратата на „лос меренгес“. В 15-ата минута Реал организира страхови контраатака Роналдо напредна с топката, подаде на Марсело, който намери Бензема, а французинът с едно докосване намери Кристиано. Португалецът обаче бе фаулиран в наказателното поле от Мартин Монтоя. Дузпа за Реал, която CR7 превърна в гол – 0:1.

В 25-ата минута Навас спаси хубав удар на Кондогбия извън наказателното поле.

В 37-ата минута Мартин Монтоя направи втора дузпа. Защитникът изблъска Бензема в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар. Зад топката отново застана Роналдо и…