„Спартак“ отстъпи на „Академик“ (Пловдив)

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха от „Академик“ (Пловдив) с 88:97 домакинството си в среща от Националната баскетболна лига. Двата отбора стартираха с много желание, като си размениха на няколко пъти водачеството, преди Уладзимир Крисевич и Константин Коев да изведат „Спартак“ напред с 28:23 в края на първата част. През втория период гостите заздравиха защитата и чрез Айзея Юмипиг и Димитър Димитров обърнаха до 48:46. След паузата Никола Маравич се разигра, а авансът на „Академик“ набъбна до 11 точки за 74:63. Плевенчани намалиха до 69:77, но Мартин Дурчев оформи 77:69 след 30 минути. През последната четвърт Николай Маринов даде нови надежди на домакините след 79:84, но „Академик“ се изстреля напред с 14 точки и това бе достатъчно за крайния резултат. За „Спартак“ Николай Маринов бе най-резултатен с 24 точки. Константин Коев реализира 16 плюс 6 борби. Уладзимир Крисевич оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби.

Материалът „Спартак“ отстъпи на „Академик“ (Пловдив) е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.