Ювентус разплака Тотнъм

Ювентус победи Тотнъм с 2:1 насред Лондон и елиминира британците на осминафиналите в Шампионската лига, след като двубоят в Торино завърши наравно.

Южнокореецът Сон Хюн-Мин даде преднина на „шпорите” на „Уембли” малко преди края на първото полувреме. Италианските шампиони обаче не се предадоха и през втората част вкараха два гола, с които отстраниха Тотнъм. Точни за „бианконерите” бяха Гонсало Игуаин и Пауло Дибала.

В другия двубой от Шампионската лига, игран тази вечер, Базел изненадващо победи Манчестър Сити като гост, също с 2:1. Това обаче не беше достатъчно на швейцарците, които в първия мач у дома паднаха с 0:4.

Ясни са четири от осемте тима в турнира на богатите, които продължават напред – това са Ювентус, Манчестър Сити, Реал (Мадрид) и Ливърпул. Следващата седмица ще станат ясни и другите четири тима на четвъртфиналите.