Спорт

Ювентус лети към скудетото

Ювентус лети уверено към седма поредна титла в италианското първенство. „Старата госпожа” записа важна победа у дома срещу Аталанта с 2:0 в отложен мач. Шампионите са в серия от дванадесет поредни победи в калчото.

В Торино „бианконерите” бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с успеха. Първият гол в мача вкара аржентинският нападател Гонсало Игуаин в 29-ата минута. В 79-ата минута гостите от Бергамо останаха с човек по-малко след втори жълт картон на защитника Джанлука Манчини.

Девет минути преди края на редовното време френският полузащитник на Ювентус Блез Матюиди уби интригата, вкарвайки втори гол за домакините. С успеха Юве дръпна с четири точки на върха във временното класиране пред втория Наполи.