„Спартак“ вкара 15 тройки, но загуби

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха домакинството си на „Рилски спортист“ с 86:94 (23-21; 22-23; 18-29; 23-21) в среща от 22-рия кръг на НБЛ. Плевенчани вкараха 15 тройки, но слабата трета четвърт се оказа решаваща за крайния успех на тима от Самоков.

Сн. Архив

Гостите поведоха в първите минути, но след силна серия в края на първата част, възпитаниците на Александър Дяковски поведоха с 23:21 след първите 10 минути. Втората четвърт бе много равностойна, като на почивката домакините от „Спартак“ имаха малък аванс – 45:44. Третата част премина равностойно, но в края на частта след серия от 12:3, гостите направиха двуцифрена разлика в края на третата част – 63:73. По-малко от две минути преди финалната сирена разликата падна до 3 точки, но самоковци не позволиха повече точки в коша си и след като вкараха 5, финалната сирена дойде при резултат 86:94. За пореден път „Спартак“ използва силното си оръжие – стрелбата от тройката, като нанизаха 15 опита, но това се оказа недостатъчно.

За „Спартак“ (Плевен) дабъл-дабъл от 31 точки и 10 борби записа Константин Коев (9 тройки), 21 точки (4 тройки) добави Ивко Ивков, а с 12 и 5 асистенции се отчете Николай Маринов.

На плевенчани предстои ново домакинство в следващия кръг, като в зала „Балканстрой“ на 6 април идва „Балкан“ Ботевград.

Материалът „Спартак“ вкара 15 тройки, но загуби е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.