България Север, Спорт

Тежка загуба за „Спартак“ от младоците на „Академик“

Тежка загуба претърпяха баскетболистите на „Спартак“ за първенство на НБЛ. Плевенчани загубиха със 101:73 (29-16; 24-22; 20-13; 28-22) от обновения състав на „Академик“ (София). Въпреки че разполагат с много повече млади състезатели, „студентите“ започнаха по-уверено мача. Още в първата част те започнаха да трупат разлика и след края й водеха с двуцифрена разлика – 29:16. Поддържаха двуцифрен аванс и през втория период, като на почивката той бе 15 точки. След паузата „Академик“ отново контролираше събитията на терена и направи победата си още по-изразителна. Традиционно силното оръжие на плевенчани – стрелбата от далечно разстояние, този път изневери. Баскетболистите на Александър Дяковски отбелязаха едва 5 тройки срещу 13 за съперника им. Домакините доминираха и в подкошието (49 срещу 29 борби), както и в броя на асистенциите (27 срещу 11). За „Спартак“ Константин Коев завърши с 20 точки и 11 борби. Герасим Николов вкара 15 точки, с 14 точки е Милен Дудев, а 13 реализира Николай Маринов. В следващия кръг „Спартак“ гостува във Варна на „Черно море Тича“.

Снимка: bgbasket.com

Материалът Тежка загуба за „Спартак“ от младоците на „Академик“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.