„Спартак“ завърши първенството със загуба

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) завършиха със загуба участието си в първенството на Националната баскетболна лига. Като домакини възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха с 81:101 (29-20; 24-31; 16-31; 12-21) на „Академик Бултекс 99“. Гостите, които се борят за медали, стигнаха до успеха след почивката. Мачът започна с отлична игра за плевенчани, които поведоха още в първите минути и бяха напред през цялата първа четвърт, която завърши 29:20. Въпреки че пловдивчани намалиха изоставането си само на 2-3 точки, „Спартак“ продължи да води и през втората част, като на почивката водеше с две точки – 53:51. През третата четвърт „Академик“ затегна защитата и същевременно подобри стрелбата от средно и далчено разстояние, за да вкара цели 31 точки, да обърне резултата и да поведе с 13 точки преди заключителните 10 минути – 82:69. След като спечелиха категорично и последните 10 минути, пловдивчани увеличиха още повече аванса си и си тръгнаха с победата 81:101. За „Спартак“ Милен Дудев отбеляза 25 точки (5 тройки) и подаде 8 асистенции, 15 точки отбеляза Николай Маринов, а с 12 точки и 8 борби завърши Константин Коев. След тази загуба „Спартак“ остава на последното девето място в НБЛ и няма да участва в плейофите (в последния кръг на редовния сезон плевенчани почиват). „Спартак“ завърши с две победи и 22 загуби в първенството.

Материалът „Спартак“ завърши първенството със загуба е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.