Тежка загуба за „Спартак“ в Козлодуй

Тежка загуба с 5:1 претърпяха футболистите на „Спартак“ (Плевен) при гостуването си на „Първа атомна“ (Козлодуй) в среща от 28-ия кръг на Северозападната трета лига.

Домакините имаха пълно превъзходство през цялата среща и заслужено се поздравиха с успеха. Те поведоха с 2:0 още до почивката. Само за три минути – Десислав Атанасов в 28-ата и Александър Веселинов в 31-ата минута, изпратиха топката в мрежата на „Спартак“. Още в началото на второто полувреме резултатът стана класически – 3:0, след точно изпълнена дузпа от Николай Ганчев, отсъдена за нарушение на бранител на „Спартак“ в наказателното поле. Десетина минути по-късно отново Ганчев реализира за 4:0. В 66 мин. Христо Спасов намали, като вкара почетното попадение за плевенчани. Крайното 5:1 оформи Самуил Димитров десетина минути преди края.

Разгромът в Козлодуй е нов удар по авторитета на плевенския футбол, който явно вече копае и дъното. Ръководните фактори на клуба обаче едва ли ги е грижа за този позор.

Материалът Тежка загуба за „Спартак“ в Козлодуй е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.