Първа лятна победа за „Спартак“ (Плевен)

ОФК „Спартак“  (Плевен) спечели с 1:0 първата си лятна контрола. Плевенчани надиграха в Свищов местния „Академик“. Това бе първата контрола за селекцията на дебютиралия начело на плевенчани тандем Красимир Бислимов – Петър Ванков. Единственото попадение реализира юношата Александър Александров през второто полувреме. Плевенчани можеха да бият с по-голям резултат. Още в 3-ата минута Венцислав Миленов уцели гредата. До почивката той и Любомир Тодоров пропиляха по две възможности. Пропуск направи още и Ивайло Иванов. След почивката в игра за „Спартак“ влязоха всички юноши. Именно един от тях реализира единственото попадение. В 71-ата минута Александър Александров влезе в единоборство с противников бранител, отне му топката и матира свищовския страж. До края на мача плевенският тим имаше превес във всичко. Радослав Батов, Миленов и на два пъти с глава Кристиян Григоров пропуснаха да реализират. Домакините действаха по-затворено и борбено, но почти не застрашиха противниковата врата.

Материалът Първа лятна победа за „Спартак“ (Плевен) е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.