България Север, Спорт

„Спартак“ (Плевен) се завърна на победния път

Отборът на „Спартак“ (Плевен) победи като гост „Янтра“ (П. Тръмбеш) с 3:0 в среща от осмия кръг на Северозападната трета лига. Така селекцията на Краси Бислимов и Петър Ванков прекъснаха серията от три мача без победа. Това бе най-малкото, с което се отърваха домакините. Първата опасност бе пред вратата на плевенчани, но Иван Георгиев спаси в началото на мача. Четвърт час по-късно „Спартак“ поведе в резултата, след като Ивайло Раденцов изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу капитана Цветан Петров. После Ивайло Иванов и Траян Димитров изпуснаха да увеличат аванса на отбора си. След почивката доминацията на плевенчани продължи. Герой за домакините стана вратарят им Радослав Рашков, който спаси почти всички удари към мрежата си. Той обаче бе безпомощен в 52 минута, когато Иво Върбанов реализира със странична ножица. Двадесетина минути по-късно Любомир Тодоров надбяга бранител на съперника и търкулна топката покрай Рашков за крайното 3:0.

Северозападна трета лига – резултати и класиране

Материалът „Спартак“ (Плевен) се завърна на победния път е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.