„Спартак“ се държа достойно срещу шампиона „Левски Лукойл“

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен загубиха с 88:78 гостуването си „Левски Лукойл“ на старта на новото първенство в НБЛ. Пред празните трибуни в зала „Универсиада“ възпитаниците на Александър Дяковски играха като равен с равен срещу шампиона, като едва в последните минути „сините“ натрупаха преднината си. Плевенчани започнаха срещата с няколко добри нападения и поведоха с 10:5, но домакините отговориха със серия от 15:1 и си върнаха водачеството. Баскетболистите на „Спартак“ обаче успяха да се задържат близо до домакините и изоставаха само с 6 точки след първата четвърт – 27:21. Отличната игра в нападение за „Спартак“ през втората четвърт запази високата резултатност в мача, като на моменти плевенчани отново взимаха преднина. Непосредствено преди почивката домакините направиха няколко по-стабилни минути преди почивката и поведоха с 50:47 след 20 минути игра. След подновяването на играта отборите продължиха да са равностойни. „Левски Лукойл“ беше напред в резултата през трета четвърт, но плевенчани не му позволиха голяма разлика и всичко остана да се реши в последните десет минути – 69:64. Малката разлика се запази и в началото на последния период, но след това домакините наложиха темпото си и разликата рязко скочи на над 10 точки, за да се запази до последния съдийски сигнал. За „Спартак“ Николай Маринов реализира 20 точки и подаде 5 асистенции, Цветослав Острев добави 16 точки, а Георги Бързаков завърши с  13 точки и 5 борби.

Материалът „Спартак“ се държа достойно срещу шампиона „Левски Лукойл“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.