„Спартак“ реши мача в Червен бряг за две минути

Отборът на „Спартак“ Плевен спечели с 2:0 гостуването си на „Партизан“ Червен бряг в среща от първенството на Северозападната трета лига и продължава гонитбата на лидера „Бдин“ Видин. Двубоят бе решен с две попадения в рамките на две минути. В 58 минута Тони Паликрушев откри резултата, а в 60 мин. Димитър Димитров оформи крайното 0:2. В останалото време преобладаваше повече борбата, като на моменти прехвърчаха и искри на терена. До почивката се играеше пред вратата на домакините. Гостите центрираха, създадоха суматохи, но така и не стигнаха до чисто голово положение. Втората част започна с неприятна ситуация. В 48 минута Васил Михайлов от домакините и Тихомир Тодоров скочиха за висока топка, удариха си главите и състезателят на „Спартак“ бе откран с линейка. В 58 мин. Цветан Петров изпълни фаул, вратарят изби, като няколко играчи връхлетяха върху топката и Паликрушев направи сполучлива добавка за 0:1. Слави Паскалев пропусна да изравни с глава. В 60 минута Ивайло Раденцов изпълни фаул, топката се отби в гредата и Димитър Димитров я заби в мрежата за 0:2. Домакините опитаха да се върнат в мача, като страховит шут от 35 метра на Галин Великов бе спасен от плевенския страж Иван Георгиев. Николай Лазаров пък стреля над гредата от десетина метра. Плевенчани можеха да бият с класически резултат, но Венцислав Миленов не уцели вратата.

Материалът „Спартак“ реши мача в Червен бряг за две минути е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.