„Спартак“ стигна до победата след продължение

Допълнителни 5 минути бяха нужни на баскетболистите на „Спартак“ (Плевен), за да стигнат до победата срещу „Ямбол“ в среща от третия кръг на НБЛ. Плевенчани се наложиха с 85:74 след продължение, 72:72 в редовното време (13-10; 26-24; 23-20; 10-18) и зарадваха многобройните си привърженици, дошли да ги подкрепят. Непосредствено преди срещата дългогодишният състезател и треньор на „Спартак“ Илия Мирков бе награден с плакети от плевенския клуб и БФБ за своята 70-годишнина, като цялата зала стана на крака в чест на една от емблематичните фигури на плевенския баскетбол. Наградите връчиха Цветан Антов и президентът на БФБ Георги Глишков. Плевенчани поведоха в първите атаки и поддържаха малка преднина в ниско резултатната първа четвърт на мача, след която водеха с 13:10. Двата отбора допускаха много грешки в атака, което се отрази и на резултатността. И през втората част „Спартак“ имаше малка преднина, която запази до почивката – 39:34. В началото на второто полувреме домакините успяха да поведат с двуцифрена разлика за първи път в мача. Гостите от „Ямбол“ не се отказаха и върнаха интригата в средата на последната четвърт. Те дори поведоха три минути преди края – 67:68. Размяна на кошове до края на четвъртата част доведе до равенство при 72:72, като „Спартак“ водеше с 2 точки 4 секунди преди края на редовното време, но допусна изравняване, след точно изпълнени наказателни удари. Отборите си размениха по един кош в началото на продължението, след което възпитаниците на Александър Дяковски направиха серия от 11:0, за да дочакат спокойно последния съдийски сигнал при 85:74. Николай Маринов отбеляза 20 точки за плевенчани, по 17 добавиха Константин Коев (10 борби, 4 асистенции) и Николай Върбанов (5 борби). С 12 точки, 8 асистенции и 7 борби завърши Цветослав Острев. В следващия кръг „Спартак“ ще гостува на „Черно море Тича“ (Варна).

Материалът „Спартак“ стигна до победата след продължение е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.