Баскетболистите с победа край морето

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен победиха във Варна местния „Черно море Тича“ с 82:73 (14:15, 21:15, 17:20, 30:23) в среща от четвъртия кръг на първенството в Националната баскетболна лига.

Варненци диктуваха  темпото през първите 10 минути на срещата и логично водеха с 1 точка след първата четвърт – 14:15. „Спартак“ бързо обърна развоя на срещата още в началото на втората част. Тройка на Георги Бързаков даде преднина на плевенчани – 17:15, а след размяна на кошове, „Спартак“ успя да дръпне с 5 точки (35:30) преди почивката. След нови две точки, авансът им набъбна до 7 точки (37:30). Последва размяна на кошове. „Черно море“ дори  успя да поведе в средата на третата част, след кош на Георги Боянов. Домакините не успяха да задържат крехката си преднина си и бързо допуснаха отново гостите от Плевен да вземат нещата под контрол. През последните 10 минути възпитаниците на Александър Дяковски не допуснаха изненада. Те контролираха нещата на терена. Четири минути преди края разликата беше стопена до 3 точки за „Спартак“ – 65:62, но плевенчани бързо отвориха по-голяма разлика и дочакаха спокойно последния съдийски сигнал. За „Спартак“ Плевен Цветослав Острев завърши срещата с 23 точки, 14 точки отбеляза Николай Маринов, а 12 точки добави Константин Коев.

Снимка: Архив

Материалът Баскетболистите с победа край морето е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.