„Спартак“ (Плевен) загуби регионалното дерби от „Балкан“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха със 72:93 (17-26, 21-15, 12-24, 22-28) от „Балкан“ (Ботевград) в регионалното дерби дерби от 5 кръг на първенството в Националната баскетболна лига.

(сн. LAP.bg)

Ботевградчани поведоха още в началото и водиха през цялото време. Гостите започнаха мача с отлична серия от 15-4, установявайки контрол през първата четвърт, която завърши 26:17. „Спартак“ обаче не позволи откъсване на съперника, а успя да стопи част от дефицита си, след което стигна до равенство при 36:36 малко преди почивката. Така след едно полувреме „Балкан“ имаше минимален аванс при 41:38.

Третата част започна много слабо за възпитаниците на Александър Дяковски. След много грешки в нападение плевенчани позволиха на „Балкан“ да направи серия от 2:14 и в 34 мин. разликата бе 15 точки – 40:55. Тези 5 минути на практика решиха крайния победител в двубоя. Равностойни последни десет минути запазиха стабилния аванс на гостите, които затвориха мача без напрежение.

За „Спартак“ с 28 точки (5 тройки) и 6 борби се отчете Константин Коев, а 12 плюс 4 асистенции добави Николай Маринов.

В следващия кръг „Спартак“ ще бъде гост на „Берое“ в Стара Загора.

Материалът „Спартак“ (Плевен) загуби регионалното дерби от „Балкан“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.