Баскетболистите се върнаха на победния път

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен се завърнаха на победния път, като победиха с 91:85 (21-15; 26-17; 13-27; 31:26) „Академик“ София в среща от 9-я кръг на НБЛ. Плевенчани доминираха през по- голяма част от срещата, но слаба трета четвърт бе на път да обърне развоя на двубоя. Преди почивката възпитаниците на Александър Дяковски доминираха тотално като непрекъснато увеличаваха преднината си. Само във втората четвърт те вкараха пет тройки и дръпнаха в резултата след 20:6 само за 5 минути. След първите 20 минути преднината на „Спартак“ бе 15 точки- 47:32. Плевенчани поведоха с 20 точки веднага след подновяването на играта. До края на третата четвърт гостите се развихриха. В продължение на седем минути домакините не вкараха кош от игра, а „Академик“ вкара 23 точки, срещу 4 наказателни удара. Преди заключителната четвърт разликата бе една-единствена точка, а с първия кош „Академик“ поведе за първи път. Тук опитът на баскетболистите на „Спартак“ наклони везните в решителните моменти през последната четвърт, след като съперникът бе преодолял изоставане от 20 точки. Шест минути преди края равенството бе пълно – 70:70, и именно там опитът на плевенчани реши нещата в тяхна полза. Две поредни тройки на Георги Бързаков дадоха отново аванс на плевенчани, а Николай Върбанов доминираше в подкошието. „Академик“ Сф. направи няколко пропуска от разстояние, а плевенчани вкараха, за да вземат успеха. Баскетболистите на Александър Дяковски вкараха 13 тройки и бяха с почти 50% успеваемост от разстояние. Съперникът отвърна с 11 тройки, но и направи доста повече опити. Денислав Вутев, който даде тон за победата с много силни минути през първото полувреме, завърши с 18 точки за „Спартак“, 17 точки вкара Георги Бързаков (5 тройки). Цветослав Острев приключи с 15 точки и 13 асистенции, а Николай Върбанов освен деветте си точки и осем борби направи 4 чадъра и 3 асистенции.

Снимка: НБЛ

Материалът Баскетболистите се върнаха на победния път е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.