Баскетболистите завършиха годината с победа

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен завършиха 2018 година с победа.

Снимка: НБЛ

Възпитаниците на Александър Дяковски удариха като гости „Ямбол“ с 96:80 (26-18; 27-19; 16-22; 27-21) в среща от 12-ия кръг на НБЛ. „Ямбол“ започна по-добре срещата и поведе. Плевенчани се стегнаха и след серия от 12:0 бързо обърнаха резултата в своя полза, като поведоха с 26:18 в края на първата четвърт. „Спартак“ продължи да диктува събитията на терена и през втората част. В края на полувремето последва нова силна серия за плевенчани и разликата скочи на 16 точки – 53:37 след 20 минути игра. На „Спартак“ вървеше далечната стрелба, плевенчани вкараха 7 тройки до почивката, като четири от тях бяха на Константин Коев. След паузата „Ямбол“ взе инициативата и намали разликата само на 5 точки. „Спартак“ обаче не позволи пълен обрат и преди решителната четвърт дръпна с двуцифрена разлика – 69:59. В заключителната част плевенчани отново натрупаха сериозна разлика и спечелиха мача със спокойствие. За „Спартак“ Константин Коев бе най-резултатен с 29 точки. Николай Маринов отбеляза 25 точки. С 11 точки и 8 борби завърши Радослав Кочев, а с 10 точки е Денислав Вутев.

Материалът Баскетболистите завършиха годината с победа е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.