„Спартак“ започна със загуба зимните контроли

Отборът на ОФК „Спартак“ (Плевен) започна със загуба зимните си контроли. Плевенчани, които започнаха зимната си подготовка в началото на седмицата, отстъпиха с 0:3 на елитния „Етър“ (В. Търново) в контрола, играна в с. Царева ливада. Съперникът, който се бори за влизане в първата шестица на „А“ група, доминираше през почти целия мач. „Етър“ вкара три гола, като пропусна още изгодни положения. И трите гола паднаха след центрирания. Първият гол падна в средата на първото полувреме. Ерик Почански вкара с глава след центриране на Варела. Резултатът се запази до почивката, след като самият Варела направи два пропуска. Малко преди края на полувремето Ивайло Иванов стреля опасно, но пропусна да изравни. И през второто полувреме „Етър“ организираше по-опасни атаки. В началото на втората част „болярите“ удвоиха преднината си, когато след центриране от дясно Батрович вкара за 2:0. В 74 мин. след атака по дясното крило топката стигна до Милчо Ангелов, който оформи крайното 3:0.

Материалът „Спартак“ започна със загуба зимните контроли е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.