България Север, Спорт

„Спартак“ отпадна за купата след втора загуба от „Академик“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха със 70:75 (19:11; 20:30; 20:16; 11:18) от „Академик“ (София) във втората четвъртфинална среща от турнира за купата на България и отпаднаха от надпреварата, след като бяха загубили и първата среща с 15 точки разлика. Плевенчани започнаха отлично и бързо поведоха. Страхотно начало на мача имаше за Радослав Кочев, който само за първите 10 минути реализира 10 точки. В началото на втората четвърт се разиграха и останалите играчи на „Спартак“ и още в 12-а минута бяха заличили изоставането си от 15 точки от първата среща – 32:15. Гостите реагираха бързо и за седем минути „студентите“ допуснаха само един кош от игра, а реализираха 24 точки, за да се оттеглят на почивката с преднина от 2 точки – 41:39 в полза на „Академик“. Второто полувреме започна много интересно, с поредица от атрактивни отигравания на Радослав Кочев и Николай Върбанов, но и гостите вкараха, като в средата на третата част „Академик“ поведе с 4 точки. До края на срещата двата състава си сменяха водачеството, но нито за момент плевенчани не успяха да вземат двуцифрен аванс, за да имат шанс за продължаване на полуфиналите за купата. Баскетболистите на „Спартак“ реализираха едва 4 тройки за целия двубой, което се оказа крайно недостатъчно за преодоляване на разликата от 15 точки от първата среща. За плевенчани Радослав Кочев записа 19 точки и 8 борби, с 12 точки и 11 борби завърши Денислав Вутев, а 12 точки и 9 борби добави Константин Коев.

Материалът „Спартак“ отпадна за купата след втора загуба от „Академик“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.