България Север, Спорт

„Спартак“ (Плевен) не спря серията на „Академик Бултекс“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха с 68:79 (14-25; 12-15; 20-16; 22-23) гостуването си на „Академик Бултекс 99“ (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на НБЛ. Плевенчани играха слабо, особено в защита, далечната им стрелба не потръгна и логично се стигна до загубата. За „Спартак“ официален дебют направи привлеченият преди дни Иван Лилов, а Константин Коев отново не игра поради травма. „Академик“ пое инициативата веднага с първия съдийски сигнал. След бързо разменени кошове, последва серия от 9:0 за пловдивчани и те дръпнаха в резултата. Много бързо разликата стана двуцифрена, а в 15 мин. вече бе 20 точки. На полувремето домакините водеха с 40:26, а възпитаниците на Александър Дяковски така и не намериха верния ритъм, за да се върнат в мача. „Спартак“ опита пробуждане през второто полувреме, но едва в заключителните две минути от срещата успя да намали своето изоставане, без да застраши преднината на съперника. Домакините спечелиха убедително и борбата под коша, което се оказа решаващо след слабата далечна стрелба на плевенчани. Двата състава вкараха по 9 тройки, но плевенчани стреляха 32 пъти, а домакините – 26. Иван Лилов дебютира със 17 точки за „Спартак“, а гардът Цветослав Острев завърши с 10 точки и 12 борби, което се оказа повече и от овладените борби на високите плевенски баскетболисти.

Материалът „Спартак“ (Плевен) не спря серията на „Академик Бултекс“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.