България Север, Спорт

Тринайсет тройки не стигнаха за успех на „Спартак“ (Плевен)

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха като домакини от „Рилски спортист“ (Самоков) с 89:96 (17-14; 18-27; 28-29; 26-26) в среща от от 17-ия кръг на редовния сезон в НБЛ. Възпитаниците на Александър Дяковски вкараха 13 тройки, но те не бяха достатъчни за крайната победа. Съперникът направи само 9 грешки, срещу 14 на плевенчани. „Спартак“ изигра силна първа четвърт, в която водеха непрекъснато в резултата, за да стигнат до 17:14. В средата на втория период гостите обърнаха резултата и след серия от 7:2 поведоха с 41:35 на почивката. Третата четвърт премина при доста висока резултатност и за двата отбора. На моменти гостите водеха с двуцифрена разлика, но преди решителната последна четвърт разликата бе само 7 точки за „Рилски спортист“ – 70:63. Гостите не позволиха авансът им да бъде стопен в заключителните минути и си тръгнаха с победата. За „Спартак“ 20 точки, 8 борби и 6 асистенции записа Иван Лилов, 18 точки и 5 асистенции добави Цветослав Острев, а със 17 точки и 6 борби завърши Тодор Тодоров. Във временното класиране „Спартак“ е шести с актив от 6 победи и 9 загуби. В следващия кръг плевенчани гостуват на „Академик“ (София).

Материалът Тринайсет тройки не стигнаха за успех на „Спартак“ (Плевен) е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.