„Спартак“ вкара два, но загуби в Етрополе

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби с 2:3 като гост на „Чавдар“ (Етрополе) в поредната си зимна контрола.

„Спартак“ игра по-добре през първите 20 минути и логично поведе в резултата. Още в 5 минута новопривлеченият от „Академик“ (Свищов) Георги Горанов откри резултата след удар от близо. Ивайло Раденцов изпълни пряк свободен удар, вратарят на „Чавдар“ изби топката, но Горанов беше най-съобразителен и я довкара.

Последваха пропуски на Преслав Антонов, Александър Александров и Христо Тодоров.

В 24 мин. „Чавдар“ изравни, като плевенчани имаха претенции за нарушение срещу защитника Лъчезар Ковачев. Малко по-късно нова грешка в плевенската отбрана позволи на домакините от Етрополе да направят пълен обрат, вкарвайки втори гол. След почивката „Спартак“ доминираше и владееше инициативата, но в предни позиции пропускаха изгодни положения. При една от редките си контраатаки домакините от „Чавдар“ вкараха за 3:1. Минута преди края на мача Преслав Антонов вкара втори гол за „Спартак“, но той стигна само за почетна загуба с 2:3.

Материалът „Спартак“ вкара два, но загуби в Етрополе е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.