„Спартак“ стигна до победата в Правец с обрат след почивката

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) прекъснаха серията си от загуби, след като победи като гост „Академик“ (София) със 76:67 (20-30; 9-14; 25-12; 22-11) в среща от 18-ия кръг на НБЛ. Възпитаниците на Александър Дяковски изиграха страхотно второ полувреме, като успяха да стопят изоставане от 15 точки и да се поздравят с крайния успех. „Академик“ си осигури добър аванс в първата четвърт, като след серия от 13:0 поведе с 10 точки след първите 10 минути – 20:30. Само в тези начални 10 минути домакините нанизаха 6 тройки, а плевенчани вкараха само три. Втората част не бе резултатна, като и двата състава направиха множество пропуски. „Спартак“ вкара само 9 точки в тази четвърт, докато съперникът наниза нови три тройки и разликата скочи до 15 точки – 29:44 на почивката. Веднага след подновяване на играта „Спартак“ се събуди и след серия от 11:2 върна интригата в мача. В тези минути отлични изяви имаха Иван Лилов и Денислав Вутев, които поведоха плевенчани към обрат. Плевенските баскетболисти подобриха и стрелбата си, като в защита не даваха шансове на съперника си. Преди заключителните 10 минути изоставането на плевенчани бе само 2 точки и интригата бе налице. Шест минути преди края един от най-добрите на терена – Денислав Вутев, изравни резултата след кош и фал за „Спартак“. Минута по-късно Николай Маринов с тройка даде за първи път в мача преднина за плевенчани. В последните минути напрежението взе връх. И двата състава направиха много пропуски, като след кош на Лилов, „Спартак“ взе аванс от три точки. Домакините продължиха с неточната стрелба, а кош на Цветослав Острев 40 секунди преди сирената реши мача. Иван Лилов завърши с 21 точки, 8 борби и 8 асистенции за победата на „Спартак“, Вутев записа 19 точки в най-резултатния си мач този сезон. Острев добави 11 точки и 11 борби за победата, като „Спартак“ си върна на съперника за елиминирането си в турнира за купата на България.

Снимка: НБЛ

Материалът „Спартак“ стигна до победата в Правец с обрат след почивката е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.