„Спартак“ (Плевен) подчини „Литекс“ в контрола

Отборът на „Спартак“ (Плевен) надигра втородивизионния „Литекс“ (Ловеч) с 2:1 в контролна среща, играна в Ловеч. Срещата бе равностойна, с поделено надмощие. „Литекс“ първи имаше възможност да открие резултата, но домакините удариха греда след бърза атака. „Литекс“ получи и право да изпълни дузпа, но Иван Георгиев прояви рефлекс и спаси удара на Кристиян Тафраджийски. Пет минути преди края на полувремето Тихомир Тодоров от десетина метра насочи топката в мрежата на домакините и плевенчани поведоха. Малко след почивката Станислав Иванов стреля от 25 метра и след рикошет топката се отзова за втори път в мрежата на „Литекс“. Краси Бислимов направи множество смени и домакините взеха инициативата. Те упражниха хаотичен натиск, но изсипаните топки пред вратата на „Спартак“ не доведоха до опасност. В 60-ата минута Преслав Антонов стреля, но ловешкият вратар спаси. „Литекс“ също пропусна две положения. В 70-ата минута плевенчанинът Пламен Николов с глава вкара за „Литекс“ след корнер и грешка в отбраната на „Спартак“ за 2:1. До последния съдийски сигнал и двата отбора не успяха да поразят противниковата врата и резултатът се запази.

Материалът „Спартак“ (Плевен) подчини „Литекс“ в контрола е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.