„Спартак“ (Плевен) приключи с победа зимните контроли

Отборът на „Спартак“ Плевен победи с минималното 1:0 като гост „Ботев“ Луковит в последната си контрола от зимната подготовка. Единственото попадение за успеха на плевенчани вкара централният бранител Иво Върбанов, който бе точен с глава в средата на второто полувреме, след разбъркване в полето на „Ботев“. Възпитаниците на Краси Бислимов имаха инициативата през целия мач. В 16-ата минута Димитър Димитров се измъкна сам срещу противниковия вратар, но не успя да го преодолее. В средата на първото полувреме Ивайло Иванов направи неуспешен опит да прехвърли стража на „Ботев“ . Секунди преди почивката домакините пропуснаха да поведат. Атанас Георгиев излезе срещу плевенския вратар Иван Георгиев, който не позволи топката да влезе в мрежата му. Второто полувреме бе повече битка, като спартаковци контролираха ситуацията на терена. Голът на Иво Върбанов се оказа единствен и „Спартак“ ще влезе в битката за първото място на Северозапад с приповдигнато настроение.

Материалът „Спартак“ (Плевен) приключи с победа зимните контроли е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.