„Вихър“ (Славяново) изпусна дубъла на шампиона, докара им наказателна тренировка

Отборът на „Вихър“ Славяново завърши наравно 1:1 срещу дубъла на шампиона „Лудогорец“ в последната си проверка от зимната подготовка. Срещата се игра в Разград, като тимът от Славяново бе по- добрия отбор и определено надигра съперника си. „Лудогорец 2“ успя да изравни едва пет минути преди края. Първото полувреме бе равностойно, като домакините отправиха само един удар към вратата на „Вихър“, но резервният страж Калоян Попин (титулярът Светлин Линев не игра заради контузия) успя да спаси. От своя страна футболистите на „Вихър“ имаха доста възможности за гол. Евгени Систов шутира по диагонала, но съперниковият вратар изби. В 25-ата минута Йоан Петков изпълни фаул, топката рикошира, върна се към него и с удар от движение той откри резултата. Малко след това Константин Генков центрира от фаул, но Систов се размина с топката пред опразнената врата. В 40-ата минута пак Систов не успя да отбележи втори гол, след като Петков го изведе очи в очи с вратаря на „Лудогорец“. Секунди преди почивката Генков уцели гредата от фаул. През втората част домакините повече владееха топката, като играчите на „Вихър“ действаха по-прибрано и залагаха на контраатаки. Срещата вървеше към победа на „Вихър“, но в 85-ата минута след разбъркване в тяхното наказателно поле Теодор Михайлов опита да избие топката, тя се хлъзна по главата му, удари се в рамото на новото попълнение на разградчани – бразилеца Дейвид Рибейро, и влезе в мрежата за крайното 1:1. Малко след това Систов вкара за „Вихър“, но реферът отмени попадението заради засада. Равенството не се понрави на треньора на домакините Радослав Здравков, който наказа футболистите си с бягане – 15 обиколки по 300 метра за слабото им представяне.

Материалът „Вихър“ (Славяново) изпусна дубъла на шампиона, докара им наказателна тренировка е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.